Surowce tanieją, akcje pod presją

Tadeusz Stasiuk, t.stasiuk@pb.pl
22-11-2011, 00:00

ZAGRANICA

Weekend nie uspokoił nastrojów inwestorów. Do problemów Eurolandu dołączyło zamieszanie w USA, gdzie nadal nie ma zgody w sprawie cięć budżetowych, co część agencji zmusiło do ostrzeżenia przed możliwością ponownego obniżenia ratingu kredytowego Stanów Zjednoczonych. Rynki akcji w poniedziałek spadały. Na trzech największych zachodnich giełdach przecena sięgała momentami nawet 3 proc.

Złe nastroje widoczne były również na rynku surowcowym, gdzie spadały wyceny metali i ropy. To efekt obaw o spadek popytu, który mogą wywołać spowolnienie w globalnej gospodarce. W rezultacie tych spekulacji inwestorzy pozbywali się akcji koncernów wydobywczych. Spadkom przewodził jednak sektor finansowy, w tym banki. Mocnej przecenie poddały się walory KBC Groep (nawet ponad 10 proc.), Commerzbank, BNP Paribas oraz Barclays.

Poniedziałek nie był udanym dniem dla udziałowców Carrefoura. Francuski potentat sektora detalicznego tracił po informacji, że najwięksi akcjonariusze mogą doprowadzić do odwołania Larsa Olofssona ze stanowiska prezesa i dyrektora wykonawczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, t.stasiuk@pb.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce tanieją, akcje pod presją