Suszarka nowej generacji

Marci Złoch
opublikowano: 03-09-2008, 00:00

Dzięki Mobilnemu OCR kontrola samochodów jest możliwa nawet podczas jazdy.

Dzięki Mobilnemu OCR kontrola samochodów jest możliwa nawet podczas jazdy.

Polscy elektronicy i programiści ze spółki IPP (Idea Projekt Produkt) stworzyli Mobilny OCR: system pozwalający kontrolować na bieżąco pojazdy w ruchu. Automatycznie wykrywa on wszystkie auta zapisane w bazie, co może być wykorzystane zarówno przez branżę usługową (logistykę, spedycję, transport miejski), jak i służby publiczne kontrolujące pojazdy (policję, straż graniczną czy inspekcję transportu drogowego). Według Piotra Naszkowskiego, dyrektora pionu rozwoju produktów i usług w spółce IPP, Mobilny OCR jest wyjątkowy.

— Po pierwsze — potrafi samodzielnie odczytać numery tablic rejestracyjnych przejeżdżających pojazdów. Po drugie — automatycznie je weryfikuje, porównując z autami zarejestrowanymi w bazie. Po trzecie — może zdalnie przekazywać zebrane dane do dowolnego urządzenia, załączając zdjęcie i zarejestrowane zastrzeżenia — wylicza Piotr Naszkowski.

Mobilny OCR automatycznie weryfikuje pojazdy zastrzeżone (skradzione lub takie, których kierowcy popełnili wykroczenie ) dzięki przenośnej kamerze z urządzeniem odczytującym tablice rejestracyjne. Stojący przy drodze Mobilny OCR kontroluje przejeżdżające samochody i weryfikuje je w bazie danych. Jeśli wykryje pojazd w niej figurujący, wówczas wysyła zgłoszenie do wytypowanej jednostki. System dostarcza pełną wiedzę o pojeździe: numer rejestracyjny, zdjęcie oraz szczegółowe informacje: kiedy i za co w przeszłości auto było zatrzymane lub dlaczego jest poszukiwane. W ten sposób np. policyjny radiowóz, który stoi w dowolnej odległości od urządzenia, może zatrzymać podejrzany samochód do kontroli na podstawie informacji zapisanych w kartotece pojazdu. Urządzenie stworzone przez zespół ze spółki IPP może monitorować drogę o szerokości do 12 metrów. Mobilny OCR może przekazywać sygnał na dwa sposoby. Na bliższą odległość bezpośrednio do odbiorcy sygnału (np. radiowozu) za pomocą sieci WLAN lub na dowolną odległość przez przekaźnik telefonii komórkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marci Złoch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu