Suwałki: Miejskie spółki zainwestują 29 mln zł w sieć ciepłowniczą i kanalizacyjną

  • PAP
opublikowano: 21-01-2018, 12:53
aktualizacja: 21-01-2018, 13:49

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach (Podlaskie) zainwestuje 16,1 mln zł na modernizację miejskiej sieci ciepłowniczej, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wyda blisko 13 mln zł w budowę kanalizacji.

Obie spółki otrzymały w sumie na inwestycje 15,8 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

7,2 mln zł trafi do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC), które otrzymało dofinansowanie do projektu "Przebudowa i termomodernizacja sieci ciepłowniczej w mieście Suwałki w celu poprawy efektywności przesyłania ciepła".

Jak poinformował PAP kierownik biura prezydenta Suwałk Kamil Sznel, projekt zakłada przebudowę i termomodernizację ponad 10 km sieci. Wartość przedsięwzięcia, które ruszy w tym roku to 16,1 mln zł. "Realizacja zadania wpłynie na redukcję strat ciepła na rurociągach ciepłowniczych, a tym samym poprawę efektywności przesyłu ciepła" - dodał Sznel.

Z kolei Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) otrzymało 8,6 mln zł na projekt "Modernizacji gospodarki osadowej i renowacji kanalizacji PWiK w Suwałkach". Całkowita wartość przedsięwzięcia to 12,97 mln zł.

4,3 mln zł z tej kwoty pochłonie modernizacja systemu mieszania osadów w oczyszczalni ścieków. Spółka dodatkowo zbuduje i zmodernizuje kanały sanitarne i sieci kanalizacji sanitarnej przy pięciu miejskich ulicach. W ramach projektu powstanie instalacja fotowoltaiczna na terenie przedsiębiorstwa oraz system monitoringu szczelności sieci wodociągowej.

Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane