Suwary: korekta prognoz jest blisko

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 24-05-2004, 00:00

Suwary zdeklasowały spółki giełdowe. W I kwartale zwiększyły zysk netto o 17 tys. proc. Udany początek roku może zdecydować o podniesieniu tegorocznych prognoz. Skonsolidowane zyski w pierwszych trzech miesiącach przekroczyły 0,5 mln zł. To 50,6 proc. planowanego wyniku rocznego. Blisko 40-proc. wzrost przychodów do 10,7 mln zł zdecydował o wykonaniu planu rocznego w 29 proc.

Pabianicka grupa, która utrzymuje się z produkcji trójkątów ostrzegawczych oraz opakowań plastikowych, zawdzięcza to m.in. poprawie sytuacji w branży motoryzacyjnej. Efekty zaczyna przynosić udoskonalana sieć dystrybucji. Z pewnością trudno byłoby jej uzyskać taką dynamikę, gdyby nie eksport. Suwary wysyłają za granicę około 50 proc. wyrobów. Kierują je do krajów Europy Zachodniej, głównie do Niemiec. Wyraźna poprawa wyników zaowocowała poprawą marż. Rentowność sprzedaży na poziomie operacyjnym w I kwartale wyniosła 5,7 proc., rok temu nieco tylko przekraczała 1 proc. Spółka odzyskała rentowność sprzedaży netto, która wynosi 4,7 proc. Jeśli kolejne kwartały będą dla Suwar równie udane jak pierwszy, konieczne może okazać się podniesienie tegorocznych prognoz. Spółka liczy na kontynuację dobrej passy.

Pozytywnie na wyniki może wpłynąć zakończenie dwuletniego konfliktu między zarządem a grupą akcjonariuszy, którzy zarzucali mu działanie na szkodę spółki. Zwaśnione strony podpisały list intencyjny w sprawie zakończenia konfliktu. Może to pozytywnie odbić się na wynikach przedsiębiorstwa i na pewno podniosłoby atrakcyjność jego akcji. Ich notowania w ostatnich dwóch miesiącach poruszają się w trendzie bocznym, od stycznia do marca zdrożały o ponad 100 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Suwary: korekta prognoz jest blisko