Suwary z rezerwami

GRA
opublikowano: 17-07-2008, 00:00

Suwary dostaną od ubezpieczyciela 250 tys. EUR na odszkodowanie dla kontrahenta. Jego żądania to jednak ponad 700 tys. EUR.

Suwary dostaną od ubezpieczyciela 250 tys. EUR na odszkodowanie dla kontrahenta. Jego żądania to jednak ponad 700 tys. EUR.

Suwary, producent samochodowych trójkątów ostrzegawczych, dostaną pieniądze od STU Ergo Hestia. Ma to związek z zeszłoroczną reklamacją zgłoszoną przez holenderskiego kontrahenta, firmę Kemetyl Nederland. Twierdzi on, że w opakowaniach dostarczanych przez Suwary była wada, trzeba więc było wycofać je z rynku i wymienić. Kemetyl oszacował, że w związku z tym poniósł koszty w wysokości 731 tys EUR. Tymczasem odszkodowanie od Hestii wyniesie tylko 247,8 tys. EUR.

— Jeszcze raz przeanalizujemy i sprawdzimy, czy reklamacja i zgłoszone szkody mają uzasadnienie. Zajmie to blisko pół roku — przewiduje Iwona Menes-Malinowska, prezes Suwar.

Zarząd chce zawiązać rezerwę.

— Konsultujemy to właśnie z audytorem. Wartość rezerwy powinna odpowiadać maksymalnym żądaniom kontrahenta, czyli 731 tys. EUR — mówi Iwona Menes-Malinowska.

Rezerwa obniży wynik Suwar w kwartale, w którym dojdzie do takiej operacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu