Suwary zaliczyły rekord

GRA
opublikowano: 19-05-2009, 00:00

Zysk netto Suwar sięgnął historycznego poziomu — 1,5 mln zł. Z gotówką też jest dobrze. Będzie za co zrobić buy back.

Zysk netto Suwar sięgnął historycznego poziomu — 1,5 mln zł. Z gotówką też jest dobrze. Będzie za co zrobić buy back.

Producent samochodowych trójkątów ostrzegawczych, kontrolowany przez Romana Karkosika, pobił własny rekord. W I kw. zarobił na czysto 1,5 mln zł. Rok wcześniej było to 0,6 mln zł.

— To najlepszy wynik netto w historii spółki. Należy podkreślić, że został osiągnięty wyłącznie z podstawowej działalności — nie kryje satysfakcji Wojciech Sobczak, wiceprezes Suwar.

Skutki odniosła m.in. optymalizacja produkcji i ograniczenie kosztów. Dzięki temu Suwary poradziły sobie ze spadkiem przychodów (głównie w segmencie trójkątów ostrzegawczych) z 12,6 mln zł do 10,8 mln zł. Spółka chwali się też wysokim poziomem gotówki w kasie (około 5 mln zł). To oznacza, że będzie miała z czego sfinansować ewentualny skup akcji własnych. Decyzję w tej sprawie ma podjąć najbliższe walne. Akcjonariusze zajmą się też podziałem zysku z 2008 r., który wyniósł 3,59 mln zł.

— Zarząd rekomenduje przeznaczenie go na kapitał rezerwowy — mówi Wojciech Sobczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane