Svenska Stal zwiększa produkcję blach pancernych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-09-2005, 10:09

Szwedzki koncern hutniczy Svenska Stal AB SSAB poinformował, że zwiększa produkcję blach pancernych. W ciągu dwóch ostatnich lat zapotrzebowanie na nie wzrosło o 40 proc.

Szwedzki koncern hutniczy Svenska Stal AB SSAB poinformował, że zwiększa produkcję blach pancernych. W ciągu dwóch ostatnich lat zapotrzebowanie na nie wzrosło o 40 proc.

"W przyszłym roku spodziewamy się dalszego zwiększenia ich sprzedaży o kolejne 40 proc." - powiedziała szefowa produkcji największej stalowni szwedzkiej w Oxelesund, Ros-Marie Stockman Koch.

Produkt koncernu SSAB kupowany jest m.in. przez ONZ-owskiego dostawcę maszyn do likwidacji pól minowych, producentów opancerzonych samochodów osobowych dla polityków i czołowych postaci biznesu. SSAB podpisał też kontrakt na dostawę blach pancernych do zabezpieczenia tysiąca samochodów ambasad USA na całym świecie.

Firma nie ujawnia wysokości produkcji blach pancernych i płynących stąd zysków.

"Oxaktuelt", pismo zakładowe szwedzkiej stalowni podaje, że większą cześć tego wyrobu wykorzystuje się w strefie między produkcją cywilną a zbrojeniową. 90 proc. produkcji szwedzkich blach idzie na eksport, głównie do Europy.

Zapotrzebowanie jednak jest tak duże, że SSAB, będący w trójce największych światowych producentów, nie jest w stanie wypełnić wszystkich zamówień. Ros-Marie Stockman Koch mówi, że nie wydaje się, by potrzeby klientów zmniejszyły się w możliwym do przewidzenia czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Svenska Stal zwiększa produkcję blach pancernych