Swarzędz idzie za rynkiem

Dariusz Karolak
24-01-2002, 00:00

Po BIG BG i Mieszku kolejna firma korzysta z poprawy giełdowej koniunktury informując o planowanej emisji obligacji zamiennych na akcje. Jak to w hossie, każda informacja jest dyskontowana przez rynek wzrostem, chociaż jeszcze niedawno gorzkie doświadczenia inwestorów z Netią i Elektrimem mogłyby spowodować, że taką emisję trudno byłoby uplasować. Warunki emisji prawdopodobnie ustawione są w sposób respektujący interesy akcjonariuszy mniejszościowych, inaczej zarząd nie zwiększałby zaangażowania przez zależny TIK sp. z o.o. Naruszony został szczyt z 21 XI, 2,65. Zgodnie ze zwyczajem wczorajszej sesji naruszenie nie przekroczyło 3 proc. filtra cenowego.

Wskaźniki zachowują się jednak tak, jakby dalszy wzrost był już przesądzony. DI+ przełamał opadającą 3-miesięczną linię szczytów, a oscylatory w ujęciu tygodniowym ustanowiły wielomiesięczne maksima. Długoterminowa linia oporu znajduje się przy 2,8. Jej pokonanie powinno przyspieszyć wzrost, który może doprowadzić kurs nawet do 2-letniej linii bessy z wykresu wolumenowego, 3,7.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Swarzędz idzie za rynkiem