Swarzędz sprzedaje fabrykę w Nysie

KSA
opublikowano: 27-01-2010, 00:00

Likwidator zaprosił do negocjacji w sprawie sprzedaży zakładu mebli tapicerowanych.

Likwidator zaprosił do negocjacji w sprawie sprzedaży zakładu mebli tapicerowanych.

Od początku procesu likwidacji Swarzędz zapowiadał, że chce sprzedać jeden działający zakład. Chodzi o fabrykę mebli tapicerowanych w Nysie.

— Od początku wskazywaliśmy, że to podmiot, który balansuje na krawędzi rentowności, ale ma potencjał. Sądzę, że przy zwiększeniu skali działalności może być rentowny —wyjaśnia Marek Kamiński, likwidator Swarzędza.

Nie ustalił żadnego konkretnego terminu nadsyłania zapytań.

— Z doświadczenia ze sprzedażą działek wiem, że nie do końca zdaje to egzamin — mówi Marek Kamiński.

Każdemu zainteresowanemu podmiotowi, który podpisze zobowiązanie o zachowaniu poufności, spółka przekaże szczegółowe dane m.in. o majątku i sytuacji finansowej nyskiej fabryki. Czy są już jacyś chętni?

— Kiedyś mieliśmy niezobowiązujące zapytanie w tej sprawie — informuje Marek Kamiński.

Zapowiada, że teraz skontaktuje się z tym podmiotem ponownie. Tymczasem branża zdaje się wykazywać niewielkie zainteresowanie tematem.

— Szczerze mówiąc, szkoda nam czasu na zajmowanie się tą sprawą. Z naszych informacji wynika, że to zakład archaiczny pod względem organizacyjnym. Poza tym z naszego punktu widzenia położony jest na drugim końcu Polski — wyjaśnia Marek Kołakowski, prezes Mebelplastu.

W podobnym tonie wypowiadają się władze Pagedu.

— Zapewne zwrócimy się do likwidatora po dodatkowe informacje, ale raczej tylko na zasadzie działania pro forma. Nie spodziewałbym się, by fabryka Swarzędza w Nysie była dla nas faktycznie interesująca — tłumaczy Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane