Swarzedz <ZEDZ.WA> 20/2004 zawarcie umowy o współpracy przez Swarzędz Market S.A.

Zespół redakcyjny
opublikowano: 30-03-2004, 08:22

Swarzedz <ZEDZ.WA> 20/2004 zawarcie umowy o współpracy przez Swarzędz Market S.A. 20/2004 ZAWARCIE UMOWY O WSPÓŁPRACY PRZEZ SWARZĘDZ MARKET S.A.
Zarząd Swarzędz Meble S.A., na podstawie uzyskanej informacji, podaje do wiadomości, iż w dniu 29.03.2004 r. pomiędzy Swarzędz Market S.A. (spólka zależna) a ukraińską firmą OOO "FLESZ" z siedzibą w Kijowie zawarta została umowa o współpracy. Na mocy umowy Swarzędz Market S.A. będzie sprzedawać meble ze swojej oferty handlowej, a OOO "FLESZ" będzie te meble kupować i dystrybuować do swoich klientów hurtowych i detalicznych na terenie Ukrainy. Wartość umowy na 2004 r. określona została na 1,2 mln USD.
Firma OOO "FLESZ" otrzymuje od Swarzędz Market S.A. wyłączność do końca 2004 r. na sprzedaż na terytorium Ukrainy, sześciu wybranych przez siebie programów mebli. Dystrybucja mebli na terytorium Ukrainy odbywać się będzie pod marką handlową "Swarzędz". W przypadku, gdy OOO "FLESZ" zrealizuje w danym kwartale 2004 r., obrót niższy niż 80% zakładanego, Swarzędz Market S.A. ma prawo odstąpić od warunku wyłączności. W umowie zastrzeżono kary pieniężne dla Swarzędz Market S.A. za przekroczenie terminu realizacji zamówienia więcej niż o jeden tydzień w wysokości 0,2% wartości zamówionego towaru za każdy przekroczony tydzień, nie większej jednak niż 5% ogólnej wartości zamówienia. Umowa zawarta została do końca 2004 r. i może zostać przedłużona na kolejne okresy. Współpraca z firmą OOO "FLESZ" nawiązana została przez Swarzędz Meble S.A. w 2000 r. Wartość zrealizowanej sprzedaży do firmy OOO "FLESZ" w 2003 r. wynosiła 1 150 tys. USD.
Jako kryterium uznania umowy za znaczącą przyjęto wartość kapitałów własnych emitenta.
Data sporządzenia raportu: 29-03-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zespół redakcyjny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu