Swedwood chce stworzyć tysiąc miejsc pracy w Warmińsko-Mazurskiem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 11:48

Tysiąc osób może znaleźć pracę w nowych zakładach drzewnych i meblarskich, których budowę w Wielbarku (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczyna szwedzki koncern drzewno-meblarski Swedwood AB, należący do grupy IKEA.

Tysiąc osób może znaleźć pracę w nowych zakładach drzewnych i meblarskich, których budowę w Wielbarku (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczyna szwedzki koncern drzewno-meblarski Swedwood AB, należący do grupy IKEA.

    Jak poinformowała w środę w komunikacie spółka-córka inwestora Swedwood International AB, inwestycja jest budową typu greenfield - zakłady są budowane od podstaw; we wtorek firma zamówiła już maszyny i linie produkcyjne, które wyprodukują zakłady mechaniczne Soederhamn Eriksson AB, specjalizujące się w wytwarzaniu maszyn dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

    Nowe maszyny i linie produkcyjne, które będą kosztować równowartość 17 mln zł, mają być zainstalowane już jesienią. Mają to być najnowocześniejsze urządzenia, które będą mogły przerabiać 300 tys. m sześć. drewna dziennie.

    Swedwood ma już w Polsce kilka zakładów produkcyjnych m.in. w Babimoście (Lubuskie), Zbąszyniu (Wielkopolska) i Zbąszynku (Lubuskie), a siedziba zarządu Swedwood Poland Sp. z o.o. mieści się w Goleniowie (Zachodniopomorskie). Teraz również i Soederhamn Eriksson AB uruchomił swoje przedstawicielstwo w Warszawie zatrudniając kilka osób, które mają zapewnić serwis dostarczanych przez niego urządzeń.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane