Świąteczne zakupy w USA większe niż przed rokiem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-12-2005, 19:51

Amerykańscy konsumenci wydali na zakupy w sezonie przedświątecznym o 8,7 procenta więcej pieniędzy niż w tym samym okresie roku ubiegłego - podał wtorkowy "Wall Street Journal".

Amerykańscy konsumenci wydali na zakupy w sezonie przedświątecznym o 8,7 procenta więcej pieniędzy niż w tym samym okresie roku ubiegłego - podał wtorkowy "Wall Street Journal".

Gazeta powołuje się na raport firmy MasterCard Inc. wydającej karty kredytowe. Sezon zakupów przed świętami BożegoNarodzenia trwa w USA tradycyjnie od Święta Dziękczynienia (ostatni czwartek listopada) do Wigilii.

Według raportu, w porównaniu z zeszłym rokiem najbardziej wzrosły zakupy mebli - o 15,2 procenta - następnie artykułów elektronicznych i sprzętu gospodarstwa domowego. Od kilku lat w USA trwa boom na rynku mieszkaniowym.

W poniedziałek 26 grudnia sklepy przeżywały oblężenie, ponieważ klienci chcieli skorzystać z licznych poświątecznych wyprzedaży oraz specjalnych rabatów oferowanych dla zachęcenia do zakupów.

Dodatkowym powodem tłoku w sklepach był początek w niedzielę żydowskiego święta Chanuka (Festiwal Świateł) trwającego do 1stycznia, kiedy żydowskie dzieci otrzymują prezenty podobnie jak w Boże Narodzenie.

Tomasz Zalewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane