Świąteczne życzenia od...kartelu narkotykowego

DI PAP
opublikowano: 26-12-2010, 10:03

Jedna z najgroźniejszych organizacji przestępczych w Meksyku, kartel narkotykowy "La Familia", złożyła świąteczne życzenia mieszkańcom stanu Michoacan - poinformowała w sobotę gazeta "Reforma".

Na ulotkach i plakatach szefowie kartelu życzyli wesołych świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w 2011 roku. Jednocześnie zdystansowali się od zarzucanych im działań przestępczych. Oskarżyli prokuraturę o inscenizowanie zbrodni.

Na początku grudnia meksykańska policja rozpoczęła zakrojoną na ogromną skalę operację, której celem jest osłabienie kartelu "La Familia". Od policyjnych kul zginął główny szef kartelu, Nazario Moreno Gonzalez.

W Meksyku działa siedem wielkich karteli narkotykowych. Prowadzona z nimi od kilku lat przez państwo, także z udziałem wojska, walka pociągnęła za sobą śmierć tysięcy ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI PAP

Polecane