Światło dla lepszej przyszłości

  • DI
opublikowano: 16-12-2021, 23:16
aktualizacja: 08-02-2022, 13:38

Portfolio produktowe firmy skupia się na towarach ograniczających zużycie energii elektrycznej, wykonanych z materiałów łatwych w recyklingu, a także przyczyniających się do ograniczenia emisji CO2.

Firma Eco Light o 100-procentowo polskim kapitale powstała w 2009 r. Od początku zajmuje się produkcją i dystrybucją energooszczędnego oświetlenia LED. Flagowe produkty w ofercie spółki to źródła światła LED, oprawy przemysłowe czy naświetlacze LED. Pierwszym obszarem działalności handlowej firmy był rynek brytyjski. Po nawiązaniu współpracy z Vicem Sethi, znanym angielskim przedsiębiorcą współpracującym m.in. z dworem królowej Elżbiety II, Eco Light zaczęła dynamicznie rozwijać się w sieciach DYI na terenie Wysp Brytyjskich.

Trudnym, a zarazem przełomowym momentem w historii działalności przedsiębiorstwa był rok 2016. Po ogłoszeniu przygotowań Wielkiej Brytanii do brexitu runął kurs funta brytyjskiego, tamtejszy rynek się załamał i przestał być dla opłacalny. Podjęta wówczas decyzja o ekspansji na rynki europejskie, szczególnie polski, okazała się dla firmy kluczowa w jej dalszym rozwoju.

– Dzisiaj handlujemy w 14 krajach Europy, nieustannie nawiązując nowe kontakty, a polski rynek stał się naszym stabilnym i mocnym fundamentem. Gdyby nie szybka reakcja i zmiana kierunku rozwoju, firma mogłaby już nie istnieć – wspomina Michał Woś, prezes Eco Light.

W 2020 r. firma przeniosła swoją siedzibę z centrum Kalisza do Borku w województwie wielkopolskim. Tam, na obszarze ponad 20 tys. mkw., otworzyła swoje centrum logistyczno-dystrybucyjne, co przyczyniło się do zwiększenia jej możliwości sprzedażowych.

Na początku prac adaptacyjnych wybuchła pandemia COVID-19, co spowodowało pewne utrudnienia, lecz jednocześnie wymusiło znaczne przyspieszenie rozwoju cyfryzacji i modernizacji spółki.

– Był to ciężki okres, pracowaliśmy od rana do wieczora sześć dni w tygodniu, starając się w tym wszystkim zachować reżim sanitarny – wyjaśnia Michał Woś.

– Jesteśmy tymi szczęściarzami, którzy rozwinęli się w tym trudnym okresie. W 2021 r. rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego laboratorium badawczo-rozwojowego, by jeszcze bardziej udoskonalić jakość i niezawodność naszych produktów – dodaje.

Nowe centrum logistyczne od początku miało być miejscem niskoemisyjnym, ekologicznym i energooszczędnym. Budynki są energooszczędne, całość firmy jest zasilana z paneli fotowoltaicznych oraz oświetlona w 100 proc. nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniem LED własnej marki. Dzięki wybudowaniu magazynu energii oraz ładowarek elektrycznych firma rozpoczęła przekształcanie floty samochodowej na auta w pełni elektryczne.

– Ekologia to dla nas po prostu ekonomia. Dzięki fotowoltaice i instalacji ładowarek nasze samochody jeżdżą na wyprodukowanym przez nas prądzie – podkreśla Michał Woś.

Marka Eco Light staje się coraz bardziej rozpoznawalna w kraju i Europie, a nowe kraje otwierają się na współpracę. Wykwalifikowana kadra pracowników nieustannie pracuje nad rozwojem kolejnych rynków.

– Dzięki stopniowemu otwieraniu imprez targowych mamy możliwość prezentacji naszej oferty na rynkach międzynarodowych, co dodatkowo przyspiesza nasz rozwój. Chcemy w najbliższych dwóch latach dotrzeć do wszystkich krajów europejskich. Mamy nadzieję, że nadchodzące lata przyniosą nam kolejne sukcesy – podsumowuje Michał Woś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane