Światowa firma z polskimi korzeniami

  • Materiał partnera
opublikowano: 23-09-2021, 12:10

Dynamiczny rozwój biznesu, pozycja światowego lidera i polski oddział, gdzie powstają produkty i innowacyjne rozwiązania Legaltech – Relativity zmienia sposób funkcjonowania sektora prawnego dzięki technologii, analityce i sztucznej inteligencji.

Piotr Stefaniak, Country Manager, Poland w Relativity
Piotr Stefaniak, Country Manager, Poland w Relativity

Jak twierdzą eksperci, nowoczesne procesy odkrywania, zabezpieczania i analizowania danych, zwane eDiscovery, wkrótce staną się popularnym narzędziem IT w polskim biznesie. Na razie aplikacjami eDiscovery w naszym kraju zainteresowały się Prokuratura Krajowa i UOKiK. Na świecie branża Legal Tech, jak i sam proces eDiscovery, są szeroko wykorzystywane w firmach prawniczych, instytucjach finansowych, agencjach rządowych i korporacjach.

Nazwa eDiscovery (od electronic discovery, czyli odkrywanie elektronicznych informacji) wywodzi się właśnie z procedur prawnych związanych z obowiązkiem informacyjnym amerykańskich korporacji. Platformy eDiscovery to rozwiązania IT pozwalające zarządzać zarówno samymi danymi jak też procesami ich przeszukiwania i prezentacji wyników. Stosowane są przede wszystkim w kontekście procesów sądowych i wewnętrznych postępowań wyjaśniających.

“Względność” bezwzględnie

Liderem sektora eDiscovery jest firma Relativity, firma z siedzibą w Chicago i oddziałami na 4 kontynentach, w tym również w Polsce. Z jej produktów korzysta ponad 300 tys. użytkowników w 49 krajach, tysiące organizacji, głównie w sektorze prawnym, usług finansowych i rządowym, w tym 199 z 200 AmLaw największych firm prawniczych oraz Departament Sprawiedliwości USA.

Relativity została założona w 2001 r. jako firma konsultingowa, a w 2007 r. przekształciła się w organizację tworzącą oprogramowanie eDiscovery. Od tego czasu Relativity rozwija się globalnie, główne w regionie EMEA.

W poszukiwaniu miejsc dla ekspansji w Europie, nasz kraj stał się naturalnym wyborem nie tylko ze względu na położenie, ale także z “sentymentu”, ponieważ założyciel firmy Andrew Sieja ma polskie korzenie. Wybór okazał się dobry, polski zespół stał się hubem innowacji dla światowego rynku eDiscovery, uczestniczy w tworzeniu i rozwijaniu produktów oraz innowacji dla rozwiązań sprzedawanych na świecie. Dynamicznie rozwijający się polski oddział jest wielofunkcyjny, obecne są tu niemal wszystkie globalne działy, a do końca roku będzie miał 300 pracowników. Polskie biuro wspiera również globalną bazę klientów Relativity, w tym klientów z regionu EMEA i APAC.

Nasze drugie co wielkości biuro Relativity znajduje się w Krakowie, i stanowi prawdziwe centrum innowacji. Najlepsi inżynierowie opracowują przełomowe technologie organizowania, analizowania i wyszukiwania danych, wykorzystując sztuczną inteligencję i rozwiązania cloudowe, tworząc najbardziej zaawansowane rozwiązania IT dla sektora prawnego – mówi Piotr Stefaniak, Country Manager, Poland w Relativity.

Intuicyjne oprogramowanie

Flagowe produkty Relativity to RelativityOne i Relativity Trace. Pierwszy z nich służy do zarządzania wielkimi ilościami danych oraz szybkiej identyfikacji kluczowych kwestii w trakcie procesów sądowych i wewnętrznych dochodzeń. Relativity Trace to platforma do nadzoru komunikacji, oparta na sztucznej inteligencji, wykrywająca naruszenia przepisów, takie jak wykorzystywanie informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi, zmowy i inne zachowania niezgodne z przepisami.

Relativity łączy cały proces eDiscovery i nadzoru komunikacji w jedną platformę, która przybliża użytkowników do ich najważniejszych danych i jest wspierana przez globalną społeczność ekspertów.

Ostatni rok, jak wiadomo, przyspieszył wzrost popytu na rozwiązania oparte na chmurze. Dotyczy to także klientów Relativity, instytucji finansowych czy kancelarii prawnych, które przechowują ogromne ilości ważnych i wrażliwych danych klientów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba klientów i ilość danych zarządzanych za pośrednictwem RelativityOne, działającego w chmurze, wzrosła ponad dwukrotnie.

Współpraca dla rozwoju

Wiosną tego roku ogłoszono strategiczne partnerstwo Silver Lake (globalnego inwestora na rynku IT) i Relativity, mające na celu przyspieszenie rozwoju oferty usług. Nowy strategiczny partner to inwestor współpracujący z najlepszym i mimo że firma Relativity ma już status lidera rynku, dostrzega w niej duży potencjał do dalszego rozwoju.

– Silver Lake podziela wizję przyszłości Relativity jako strategicznej firmy w dziedzinie technologii dla przedsiębiorstw, która wspiera w gromadzeniu i analizowaniu danych z szerokiego zakresu oprogramowania dla przedsiębiorstw w celu rozwiązywania złożonych problemów regulacyjnych i wielu innych problemów biznesowych – wyjaśnia Marcin Wojtczak, Chief Growth Officer. – Partnerstwo z Silver Lake pomoże Relativity przyspieszyć wzrost, rozwój innowacji oraz zróżnicowanie technologii. Dzięki tej inwestycji Relativity zostało jedną z największych firm IT z polskimi korzeniami na świecie – dodaje.

W tym roku Relativity przejęła również Text IQ, firmę technologiczną z nowatorskim podejściem do wykorzystania AI w zarządzaniu i ograniczaniu ryzyka związanego z danymi przedsiębiorstwa, wzmacniając tym samym pozycję lidera w dziedzinie wykorzystania sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i innych zaawansowanych technologii w aplikacjach dla biznesu. Coraz częściej klienci Relativity wykorzystują platformę do prowadzenia projektów związanych z reagowaniem na naruszenia danych osobowych. Integracja sztucznej inteligencji Text IQ z tym procesem stworzy zupełnie nowy standard.

Firma ma ambitne plany również na Polskim rynku, gdzie będzie kontynuowała rozwój innowacji, koncentrowała się na rozszerzaniu działalności i rozwijała istniejące zespoły. Wprowadzony na stałe hybrydowy i zdalny model pracy doskonale się sprawdza i umożliwia Relativity poszukiwanie talentów w całej Polsce – podsumowuje Piotr Stefaniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane