Światowe Dni Morza to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych

  • Materiał partnera
opublikowano: 06-06-2018, 13:51
aktualizacja: 06-06-2018, 13:53

Marek Gróbarczyk Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Światowe Dni Morza to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Jestem zaszczycony, że decyzją IMO tegoroczne obchody wydarzenia odbędą się w Polsce, w Szczecinie. Jest to tym większe wyróżnienie, gdyż po raz pierwszy w historii  Światowe Dni Morza zostaną zorganizowane w regionie Morza Bałtyckiego oraz w Europie  Środkowo-Wschodniej.

Polska jest krajem członkowskim IMO od 1960 roku, stale zaangażowanym na rzecz wypełnienia misji Organizacji - współpracy na rzecz bezpiecznej, przyjaznej środowisku, efektywnej i zrównoważonej żeglugi. Ostatnie lata przyniosły rozkwit polskiej gospodarki morskiej.  Regularnie notujemy nowe rekordy przeładunków w portach morskich, modernizowany jest przemysł stoczniowy, realizujemy kluczowe inwestycje dla transportu rzecznego, a akademie morskie w Gdyni i Szczecinie uznawane są za jedne z najlepszych na świecie pod względem jakości kształcenia.

Jestem przekonany, że Światowe Dni Morza w Szczecinie będą doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału polskiej gospodarki morskiej oraz całego regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowo -Wschodniej.

Do zobaczenia w Polsce Morskiej !

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu