Światowej sławy ekonomista przyjedzie do Sopotu

d.e.
opublikowano: 28-05-2019, 12:53

Profesor Nouriel Roubini, znany ekonomista wykładający na Uniwersytecie Nowojorskim, będzie jednym z gości Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. 3 czerwca o godz. 17.30 na zaproszenie Michała Krupińskiego, prezesa Banku Pekao, amerykański ekonomista weźmie udział w dyskusji „Czy europejski i polski sektor bankowy gotowy jest na to, co może wydarzyć się w gospodarce w ciągu najbliższych 2 lat?”

Nouriel Roubini, reprezentujący w ekonomii tzw. nurt nowej ekonomii keynesowskiej, znany jest przede wszystkim z tego, że trafnie przewidział krach na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku i następujący po nim okres recesji w światowej gospodarce. Jest także właścicielem firmy konsultingowej Roubini Global Economics, która zajmuje się analizami i prognozowaniem. W orbicie jego badań znajduje się również Polska.

Jesienią ubiegłego roku, podczas zorganizowanej w Nowym Jorku przez PZU konferencji „Poland can do nation”, Roubini pozytywnie wypowiadał się o polskiej gospodarce, ale ostrzegał, że skutki spowolnienia w globalnej gospodarce, które przewiduje na 2020 rok, będą odczuwalne także w naszym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: d.e.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu