Świątynia Opatrzności czeka na wykonawcę

Paweł Mazur
opublikowano: 14-01-2002, 00:00

Warszawa. Najpóźniej do końca kwietnia tego roku powinna być znana firma, która będzie wznosiła Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Wstępny harmonogram zakłada, że 2 maja 2002 roku zostanie wmurowany kamień węgielny pod inwestycję, której koszt wstępnie szacuje się na 100 mln zł.

— Nie wiadomo jeszcze, czy budową zajmie się jedna firma, czy będzie ich kilka. Nie wiadomo też, czy wykonawca będzie wyłoniony w przetargu, czy na przykład w drodze konkursu. Te kwestie w ciągu najbliższych miesięcy rozstrzygnie inwestor — mówi ks. Bogdan Leszczyński z zarządu Fundacji Świątyni Opatrzności Bożej, która pełni funkcję inwestorską przy projekcie.

Wiadomo już teraz, że budowa obiektu sakralnego będzie finansowana wyłącznie ze składek wiernych. Czas realizacji inwestycji może wynieść w takim przypadku nawet 5-10 lat. Jak dodaje ks. Leszczyński, jeżeli w trakcie realizacji zabraknie środków, to nie jest wykluczone czasowe wstrzymanie budowy do momentu zebrania pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świątynia Opatrzności czeka na wykonawcę