Świece i moda poproszą o kapitał

AMD
21-09-2006, 00:00

Na Giełdzie Papierów Wartościowych zaprezentowały się wczoraj spółki, które w najbliższym czasie przeprowadzą ofertę publiczną. Swoje plany przedstawiły wchodzące dopiero na parkiet Monnari Trade i Korona, a także obecny na nim od lat NFI Empik Media & Fashion.

Monnari Trade, projektant i dystrybutor odzieży damskiej, liczy na około 40 mln zł z emisji 2,5 mln akcji serii D. Terminu oferty jeszcze nie ujawnia. Wiadomo za to, że do końca roku chce otworzyć co najmniej 14 sklepów, co powiększy sieć do 89 punktów. Zarząd prognozuje, że przychody w 2006 roku wzrosną do 80 mln zł wobec 47,4 mln zł rok wcześniej. Zysk netto jest szacowany na 8 mln zł w porównaniu z 3 mln zł rok wcześniej.

Także Korona, numer jeden w produkcji i sprzedaży świec w kraju, planuje zebrać z rynku 40 mln zł. Pieniądze przeznaczy na zwiększenie środków obrotowych i rozbudowę mocy produkcyjnych (w dwa lata chce je podwoić). Dzięki temu najdalej za pięć lat planuje osiągnięcie obrotów na poziomie 500 mln zł z 130 mln zł w ubiegłym roku obrotowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świece i moda poproszą o kapitał