Świecie kończy falę wzrostów

Dariusz Karolak
02-12-2002, 00:00

Trudno interpretować gwałtowne zmiany cen na rynku akcji Świecia. Jednym z wytłumaczeń jest wejście zagranicznego podmiotu na polski rynek bez wystarczającego rozpoznania kwestii płynności. Ta jest licha i można tylko podejrzewać, że większość free floatu jest zaparkowana na kontach OFE. Tygodniowa czarna spadająca gwiazda, mająca najgrubszy korpus od 4 miesięcy nie wygląda zachęcająco i sprawia wrażenie, że jest elementem jakiejś znaczącej formacji kończącej długoterminowy wzrost. Coraz lepszą dyspozycję niedźwiedzi widać po potwierdzeniu 2-miesięcznego podwójnego dna wskaźnika ruchu kierunkowego DI-, chociaż nie zdołał on jeszcze przeciąć od dołu DI-. Szczytu z 17 X nie potwierdziło już wiele wskaźników w tym dzienny RSI, na którym powstała najwyraźniejsza negatywna dywergencja.

Z analizy wstęg bardzo prawdopodobny jest spadek w okolice 32 zł, ale to niewiele poprawi atrakcyjność inwestycyjną pomimo generowania przez spółkę znakomitych wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / Świecie kończy falę wzrostów