Święta w firmie Pracownik w tym roku też czeka na Mikołaja

DCZ
opublikowano: 11-12-2009, 00:00

Lubimy świętować w gronie współpracowników, ale na rodzinną Wigilię nie zaprosilibyśmy szefa.

Ze świątecznych bonusów najbardziej cenimy premie finansowe.

Firmową Wigilię organizuje pracodawca niemal co drugiego (46 proc.) użytkownika portalu Pracuj.pl — wynika z przeprowadzonej przez tej serwis sondy. Mogłoby się wydawać, że to dla pracowników kolejny służbowy obowiązek, ale takie podejście reprezentuje tylko co piąty ankietowany. Zdecydowana większość (93 proc.) traktuje Wigilię firmową jako miły zwyczaj, a prawie dwie trzecie uważa, że warto świętować w gronie osób, z którymi spędza się na co dzień tak dużo czasu.

Mimo niepewnej sytuacji gospodarczej ponad 26 proc. ankietowanych jest spokojnych o świąteczne benefity od pracodawcy. Kolejne 25 proc. jednak odczuje skutki kryzysu — ich firma w tym roku zrezygnuje w ogóle ze świątecznej gratyfikacji albo ograniczy wartość świadczenia. Prawie jedna trzecia nie dostaje świątecznych bonusów niezależnie od sytuacji gospodarczej.

Czego pracownicy oczekują? Przede wszystkim premii (44 proc.) i bonów świątecz-nych (30 proc.). Co piąty ucieszyłby się z wolnej Wigilii. Dla 15 proc. wystarczającym prezentem świątecznym byłyby życzenia złożone osobiście przez szefa. Wśród innych niematerialnych pragnień, badani wymieniają m.in. równe traktowanie i szacunek dla podwładnych oraz święty… spokój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu