Święte Schody bez obudowy

  • DI
opublikowano: 07-04-2019, 22:00

Po raz pierwszy od 300 lat w Rzymie przez dwa miesiące będzie można oglądać słynne Święte Schody w oryginalnym stanie, bez drewnianej obudowy ochronnej.

Zostaną udostępnione po konserwacji 11 kwietnia. Scala Santa to liczące 28 stopni marmurowe schody pochodzące zgodnie ze średniowieczną tradycją z Pretorium w Jerozolimie, czyli siedziby rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata. To po nich Jezus miał być prowadzony na sąd. Przywieziono je z Jerozolimy do Rzymu w IV w. Znajdują się w budynku przy bazylice św. Jana na Lateranie. Prowadzą do kaplicy San Lorenzo. Wierni wchodzą po nich na kolanach. Do 9 czerwca można będzie zobaczyć je bez obudowy, którą zlecił nałożyć w 1723 r. papież Innocenty XIII. Przed ich udostępnieniem dokonano konserwacji, nad którą czuwali specjaliści z Muzeów Watykańskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane