Świetny start nowego Blackberry

OSZ
opublikowano: 08-02-2013, 00:00

BCE, operator numer dwa na kanadyjskim rynku telefonii komórkowej, poinformował, że zamówienia na smartfon BlackBerry Z10 są większe niż na jakikolwiek poprzedni model tej firmy.

Zobacz więcej

BlackBerry Z10 [FOT. BLOOMBERG]

Kanadyjska firma liczy na to, że uda się odwrócić negatywny trend spadku sprzedaży z ostatnich sześciu kwartałów i włączyć się do rywalizacji Apple’em z Samsungiem. Thorsten Heins, prezes BlackBerry, jest zadowolony z pierwszych doniesień o sprzedaży, tym bardziej że dwa nowe smartfony na kluczowym amerykańskim rynku zadebiutują dopiero w marcu. Agencja Bloomberg informowała, że w serwisie aukcyjnym eBay pojawiają się już egzemplarze nowego BlackBerry. W licytacji niektóre z nich osiągały nawet ceny zbliżone do 1,8 tys. USD. Telefony sprzedawane na eBayu są zwykle pozbawione blokady. Model Z10 w odblokowanej wersji ma kosztować w USA 599 USD. Koncern RIM pod koniec stycznia ogłosił, że zmienia nazwę na BlackBerry i wprowadza na rynek dwa urządzenia, w tym model Z10. Telefony działają na nowym systemie operacyjnym BlackBerry10.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu