Świętokrzyskie: 66 mln zł na rozwój

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 21-09-2017, 22:00

Fundusze UE

Mali gracze z regionu będą mogli ubiegać się o dotacje na inwestycje związane z rozwojem ich firm. Okazję do tego daje im działanie 2.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego („Wsparcie inwestycyjne sektora MSP”). Do wzięcia jest 66 mln zł. Granty sfinansują projekty dotyczące wprowadzania nowych produktów i usług na rynek.

Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć wsparcie także na przedsięwzięcia związane ze zmianą procesu produkcyjnego. Warto podkreślić, że efektem projektów powinno być wdrożenie innowacji produktowej lub procesowej w skali co najmniej ponadregionalnej. Preferowane będą przedsięwzięciawpisujące się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa świętokrzyskiego.

W tym zestawieniu są: przemysł metalowo-odlewniczy, nowoczesne rolnictwo i przetwórstwo spożywcze, budownictwo, turystyka uzdrowiskowa, technologie informacyjno-komunikacyjne i branża targowo-kongresowa. Więcej informacji: www.rpo-swietokrzyskie.pl

WAŻNA DATA

29.09

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 2.5 RPO WŚ. Nabór zakończy się 31 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Świętokrzyskie: 66 mln zł na rozwój