Świętokrzyskie: 70 mln zł na B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 20-09-2017, 22:00

Fundusze UE

Zarówno mali gracze, jak też duże przedsiębiorstwa z regionu mogą zdobyć unijne wsparcie na rozwój lub stworzenie nowego zaplecza B+R w swoich firmach. Granty oferuje działanie 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego („Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości”).

Do zgarnięcia jest 70 mln zł. Dotacje sfinansują inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne służące prowadzeniu działalności innowacyjnej w przedsiębiorstwie. Chodzi m.in. o zakup aparatury naukowo-badawczej i sprzętu przeznaczonego do tworzenia nowatorskich produktów lub usług.

Warto podkreślić, że do konkursu mogą przystąpić tylko te duże firmy, które planują współpracować z małymi i średnimi czy instytutami badawczymi lub realizują projekty przyczyniającesię do wzrostu innowacyjności regionu. Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw sięga 55 proc., a średnich i dużych — 45 proc. i 35 proc. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na kwiecień 2018 r.

WAŻNA DATA

31.10

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO województwa świętokrzyskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo-swietokrzyskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Świętokrzyskie: 70 mln zł na B+R