Sygnał sprzedaży na AUD/USD

Marcin R. Kiepas, Admiral Markets
opublikowano: 22-05-2014, 00:00

Komentarz z Forex

Przez ostatnie trzy dni kurs AUD/USD spadł z 0,9370 do około 0,92. Spadek, choć dynamiczny, nie zrobiłby większego wrażenia, gdyby nie konsekwencje techniczne na wykresie. W poniedziałek, po tygodniu stabilizacji powyżej 0,9340 USD, kurs AUD/USD wybił się dołem, tworząc lokalną formację głowy z ramionami. W tym momencie było jasne, że kolejny kilkutygodniowy szczyt wypadnie poniżej tego z kwietnia, co samo w sobie było sygnałem sprzedaży. Przełomowy okazał się jednak wtorek.

Notowania mocno ruszyły w dół, schodząc do 0,9240 USD i jednocześnie przebijając dolne ograniczenia kanału wzrostowego, w jakim kurs AUD/USD pozostawał od stycznia. Jeżeli dodać do tego wstępne sygnały sprzedaży na podstawowych wskaźnikach, to stało się oczywiste, że zapoczątkowane przed czterema miesiącami wzrostowe odbicie ostatecznie zostało zakończone.

Jednocześnie otwarta została droga na południe. Celem dla sprzedających są okolice 0,9060, gdzie podwójne wsparcie tworzy 50-procentowe zniesienie zwyżki z okresu styczeń-kwiecień oraz minimalny zakres wybicia ze wspomnianego wcześniej kanału wzrostowego. To plan minimum. Plan maksimum zakłada kilkumiesięczne osuwanie i powrót do tegorocznego minimum (0,8658).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, Admiral Markets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy