Sygnity będzie miało zysk netto, marża EBIT na poziomie 3-4% w 2008 r.

ISB
opublikowano: 26-02-2008, 16:16

Spółka software'owa Sygnity ocenia, że w 2008 roku osiągnie zysk netto i zysk operacyjny, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Kardacha we wtorek. Według niego, marża operacyjna spółki powinna wynieść w tym roku 3-4%.

"Nie podajemy prognozy, ale przewidujemy, że przychody powinny się kształtować na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego, a wynik operacyjny będzie się kształtował na poziomie 3-4%" - powiedział Kardach dziennikarzom. Dodał, że oznacza to, że wynik netto również powinien być pozytywny.

Narastająco w I-IV kw. 2007 roku grupa miała 64,84 mln zł straty wobec 27,59 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1269,18 mln zł wobec 927,06 mln zł.

Spółka podała, że na wynik netto negatywny wpływ miały odpisy restrukturyzacyjne (45,7 mln zł w skali roku), odpis związany z rozliczeniem fuzji (18,5 mln zł). Dzięki transakcjom jednorazowym wynik poprawił się o 27,4 mln zł.

Sygnity ocenia, że sektor bankowo-finansowy zanotuje w 2008 roku niewielki, ale stabilny wzrost. Sygnity będzie się rozwijać w tempie podobnym do całego rynku dzięki współpracy z obecnymi partnerami i nowymi graczami na rynku.

Spółka poinformowała też, że nie spodziewa się w tym roku ożywienia na rynku publicznym. W sektorze telekomunikacyjnym Sygnity spodziewa się zwiększenia swojej sprzedaży, będzie się przy tym starać ograniczyć swoją zależnej w tym segmencie od Telekomunikacji Polskiej. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane