Sygnity chce 48,6 mln zł od Skarbu Państwa

GSU
opublikowano: 04-10-2017, 13:56
aktualizacja: 04-10-2017, 13:57

Giełdowa firma złożyła do sądu pozew przeciwko Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia domagając się wynagrodzenia za prace przy projekcie P1.

Sygnity złożyło do Sądu Okręgowego pozew przeciwko Skarbowi Państwa – Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia o zapłatę kwoty ok. 48,6 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. Roszczenie wynika z umowy z czerwca 2012 r. na zaprojektowanie, realizacja i nadzór gwarancyjny podsystemów: "Hurtownia Danych" oraz "Podsystem Wykrywania Nadużyć" w ramach Projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” (tzw. P1).

Spółka domaga się świadczeń z tytułu: wynagrodzenia za prace wykonane i przedstawione do odbioru, pozostającej do zapłaty części wynagrodzenia za wykonane produkty, oraz za usługi szkoleniowe, niezrealizowane z przyczyn dotyczących zamawiającego.

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 r. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zakończenie współpracy z obecnymi podwykonawcami w projekcie P1. Informowało wówczas, że mimo upłynięcia czterech lat od podpisania pierwszych umów z wykonawcami systemu i mimo że minęły już ostateczne terminy wdrożenia funkcjonalności Platformy P1, nadal nie udostępniono żadnych usług dla pacjentów. Stwierdziło też, że przy ówczesnym stanie Projektu P1 nie było realnej szansy na to, aby do końca 2015 r. zamknąć projekt i go wdrożyć.

Do tej pory na realizację P1 wydano około 0,5 mld zł. W ramach projektu miały zostać uruchomione podsystemy oraz aplikacje, które pozwolą na usprawnienie procesów związanych z planowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych, monitorowaniem i sprawozdawczością z ich realizacji oraz publikowaniem informacji w obszarze ochrony zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy