Sygnity odbije piłeczkę w sporze z podwykonawcą

opublikowano: 16-12-2016, 07:34

Sygnity zamierza wystąpić w najbliższych tygodniach z roszczeniem o maksymalnej wartości 37 mln zł względem podwykonawcy, z którym współpracuje w związku z wieloletnim projektem w administracji publicznej.

To konsekwencja tego, że w rozmowach z podmiotem powstał impas w zakresie prowadzonych rozmów związanych z interpretacją zapisów umowy. Spółka zamierza domagać się 37 mln zł z tytułu szkód wyrządzonych przez podwykonawcę w związku m.in. z nienależytą realizacją części prac wskazanych w łączącej strony umowie.

Podwykonawca wcześniej przesyłał nakazy zapłaty na kwotę około 24,5 mln zł, które zostały skutecznie zaskarżone przez Sygnity. 

Sprawy zostaną w przyszłości rozpoznane na zasadach ogólnych, z uwzględnieniem przygotowywanego przez spółkę pozwu.

"Spółka nie otrzymała dotychczas żadnych informacji od sądu w przedmiocie terminów rozpraw. W ocenie Spółki roszczenia podniesione przez podwykonawcę w związku z realizacją współpracy nie są jeszcze wymagalne oraz należne, a ponadto w stosunku do jednego z roszczeń na kwotę 7,7 mln zł Spółka podważa legitymację czynną drugiej strony" - podano.

"Zarząd Spółki informuje, że niezależnie od powyższych wątpliwości związanych z zasadnością dokonywania na moment obecny płatności względem podwykonawcy w świetle ich niewymagalności oraz zamiaru dochodzenia przez Emitenta odszkodowania od podwykonawcy z tytułu nienależytej realizacji części umowy Spółka kontynuuje współpracę z podwykonawcą w pozostałej części realizowanego projektu. Jednocześnie Spółka informuje, że rozbieżności interpretacyjne pomiędzy stronami nie wpływają na realizację głównego kontraktu, w związku z którym Emitent nawiązał współpracę z podwykonawcą" - dodano.

 

Ponadto Zarząd informuje, iż ostateczna wysokość roszczenia Spółki względem podwykonawcy zostanie podana do publicznej wiadomości osobnym raportem bieżącym w chwili złożenia powództwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy