Sygnity po sześciu latach otrzyma wynagrodzenie za P1

GSU
opublikowano: 14-05-2018, 16:55
aktualizacja: 14-05-2018, 16:57

Sygnity podpisało z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ugodę w ramach której otrzyma około 13,4 mln zł , tytułem w szczególności wynagrodzenia w związku z kontraktem z 2012 r na P1.

"Strony oświadczyły, że powyższa kwota wyczerpuje wszelkie ich wzajemne roszczenia wynikające z Umowy lub związane z jej wykonaniem” – napisano w komunikacie. 

Giełdowa spółka w październiku ubiegłego roku złożyła do Sądu Okręgowego pozew przeciwko Skarbowi Państwa – Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia o zapłatę ok. 48,6 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. Roszczenie wynikało z umowy z czerwca 2012 r. na zaprojektowanie, realizacja i nadzór gwarancyjny podsystemów: "Hurtownia Danych" oraz "Podsystem Wykrywania Nadużyć" w ramach Projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” (tzw. P1). 

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 r. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zakończenie współpracy z obecnymi podwykonawcami w projekcie P1. Informowało wówczas, że mimo upłynięcia czterech lat od podpisania pierwszych umów z wykonawcami systemu i mimo że minęły już ostateczne terminy wdrożenia funkcjonalności Platformy P1, nadal nie udostępniono żadnych usług dla pacjentów. Stwierdziło też, że przy ówczesnym stanie Projektu P1 nie było realnej szansy na to, aby do końca 2015 r. zamknąć projekt i go wdrożyć.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu