Sygnity podniosło prognozę zysku operacyjnego grupy za IV kwartał

pb.pl, ESPI
opublikowano: 13-12-2007, 08:07

rognozowany zysk operacyjny Grupy za IV kwartał 2007 roku wyniesie 56 mln złotych.

14 listopada 2007 roku spółka opublikowała prognozę zakładającą osiągnięcie w IV kwartale 2007 roku przychodów na poziomie 428 mln złotych oraz zysku operacyjnego na poziomie 33 mln złotych (wynik został obciążony odpisami wartości niematerialnych w wysokości 4,6 mln złotych wynikających z transakcji połączenia spółek Sygnity oraz Emax).

Zarząd zdecydował obecnie o zmianie prognozy zysku operacyjnego o 23 mln zł, która jest wynikiem realizacji transakcji sprzedaży przez spółkę części przedsiębiorstwa związanego z rozwiązaniami informatycznymi dla szpitali i świadczeniodawców.

Chodzi o sprzedaż części przedsiębiorstwa związanej z produktami Infomedica i Mmedica spółce ABG SPIN. Przejęcie objęło m.in. zespół pracowników oraz prawa autorskie do wdrażanych i obsługiwanych systemów w ponad 300 szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej.

Cena sprzedaży została ustalona na kwotę 28 mln zł netto. Zgodnie z zapisami umowy zawartej z ABG SPIN w dniu 11 grudnia nastąpiło przejście praw do ww produktów na rzecz kupującego, co ma bezpośredni wpływ na planowany zysk operacyjny .

Pozostała część zysku wynikająca z zawartej transakcji ABG SPIN wpłynie na wyniki Spółki w I kwartale 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl, ESPI

Polecane