Sygnity traci, bo znów ma problem

Kamil Zatoński
opublikowano: 03-09-2008, 13:16

Spółka, kierowana przez Piotra Kardacha, będzie musiała skorygować wynik za drugi kwartał, bo nie otrzymała zapłaty za  sprzedane spółki Geomar i KPG. Pierwsza reakcja inwestorów była bardzo negatywna, ale po południu część strat została odrobiona.

O sprawie napisał dzisiejszy „Parkiet”. Według gazety, Sygnity nie otrzymało jeszcze pieniędzy za udziały w dwóch spółkach, które sprzedało firmie Terra Technologies. To spółka, której właścicielem jest dawny pracownik Techmeksu, niedawno zatrzymany przez CBA. Skutek jest taki, że Sygnity będzie najprawdopodobniej zmuszone do obniżenia wyników za drugi kwartał. Na poziomie operacyjnym wyniesie on 0,6, a nie 7 mln zł, a na poziomie netto 2,0, a nie 8,3 mln zł.

„Informacja jest negatywna. Oczekujemy negatywnej reakcji rynku, zwłaszcza po ostatnich wzrostach (…). Jednakże nasza wycena inwestycyjna (41,7 zł – przyp. red.) opiera się na scenariuszu poprawy wyników działalności podstawowej spółki i niepowodzenie sprzedaży części aktywów z nią niezwiązanych nie zmienia naszej oceny” – napisał w porannej nocie do klientów Leszek Iwaszko, analityk KBC Securities.

„Nie powinno to mieć większego przełożenia na Sygnity, gdyż w obecnej sytuacji prawnej odzyskanie kontroli nad sprzedanymi spółkami nie powinno stanowić większego problemu. Ponadto głównym pozytywnym zaskoczeniem ostatnich kwartalnych wyników był fakt osiągnięcia rentowności operacyjnej bez uwzględnienia transakcji sprzedaży. Jednorazowe wydarzenie w postaci 7 mln zł zysku ze sprzedaży aktywów ma z punktu widzenia długofalowego wychodzenia spółki z kryzysu marginalne znaczenie” – dodaje Piotr Grzybowski, analityk DI BRE Banku.

Mimo to kurs spółki o godz. 13.06 spada o 3,3 proc. do 22,97, ale sesyjne minimum wyniosło 20,20 zł (-15 proc.). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Sygnity traci, bo znów ma problem