Sygnity wraca do łask funduszy

ZK
opublikowano: 07-12-2007, 00:00

Inwestorzy

Inwestorzy

raczej wycofywali się

z pogrążonego w kłopotach

Sygnity. Aż tu nagle

o kupnie akcji

poinformował Legg Mason.

Grupa Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych kupiła na giełdzie ponad 254 tys. akcji Sygnity. Dzięki temu zwiększyła zaangażowanie w spółce informatycznej z 4,84 do 7,49 proc. kapitału. Od pewnego czasu jest jasne, że Sygnity ma poważne kłopoty finansowe. Aby uchronić grupę przed utratą płynności, akcjonariusze musieli w tym tygodniu zgodzić się na nową emisję akcji i sprzedaż majątku. Utrata zaufania przez inwestorów kosztowała spółkę znaczny spadek wartości — tylko od wakacji kurs obniżył się blisko trzykrotnie, momentami schodząc nawet poniżej 30 zł.

Zakupy Legg Mason, sugerujące, że Sygnity odzyskuje zaufanie inwestorów, pozytywnie wpłynęły na notowania, które rosły wczoraj nawet o 5,7 proc., przekraczając w pewnym momencie 34 zł.

Nałożyło się to na informację, że Sygnity podpisało z Komendą Główną Policji umowę wartą 34 mln zł. W tym tygodniu napłynęły też informacje o ponownym uzyskaniu statusu autoryzowanego partnera IBM czy sprzedaży biznesu medycznego, co zasili grupę 28 mln zł gotówki netto

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu