Sygnity zwolni 200 osób w ramach restrukturyzacji do końca 2007 roku

ISB
opublikowano: 20-09-2007, 19:49

Zarząd spółki informatycznej Sygnity podjął decyzję o rozpoczęciu programu restrukturyzacyjnego w grupie, poinformowała firma w  komunikacie w czwartek. W ramach programu firma zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe, które obejmą ok. 200 osób.

"Głównym celem programu jest poprawa efektywności Grupy, poprzez m.in. koncentrację na najbardziej zyskownych produktach i usługach oraz optymalizację kosztów operacyjnych. Działania te wpisują się w proces zapoczątkowany przez fuzję spółek Sygnity i Emax" - czytamy w komunikacie.

Po raz pierwszy o konieczności zwolnień w firmie jej szef Piotr Kardach mówił 25 lipcu, w dniu w którym został mianowany przez radę nadzorczą prezesem (wcześniej był jej wiceprezesem).

Grupa Sygnity w I połowie roku miała 37,80 mln zł straty wobec 14,34 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 624,70 mln zł wobec 332,65 mln zł.

W sierpniu prezes Piotr Kardach poinformował, że spółka może jeszcze zwiększyć stratę za II kwartał w związku z odpisami związanymi z kosztami programu restrukturyzacyjnego. Według niego, spółka może wykazać zysk w IV kw. roku. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Sygnity zwolni 200 osób w ramach restrukturyzacji do końca 2007 roku