Syngenta zwiększyła sprzedaż w III kw. o 27 proc.

  • Paweł Makosz
opublikowano: 28-10-2021, 10:12

Syngenta, szwajcarska grupa agrochemiczna, która jeszcze w tym roku zamierza pozyskać 10 mld USD ze swojej pierwszej oferty publicznej, zwiększyła sprzedaż w trzecim kwartale o 27 proc.

Bogdan Cristel / Reuters / Forum

Syngenta zwiększyła swoją sprzedaż do 6,5 mld USD z 5,1 mld USD odnotowanych w III kw. ubiegłego roku. Grupa skorzystała głównie na wyższych cenach zbóż. Zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji (EBITDA) wzrósł o 13 proc. do 800 mln USD.

Syngenta odnotowała szczególnie duży popyt na produkty, które pomagają rolnikom przezwyciężyć ekstremalne warunki pogodowe, takie jak spray z wodorostów, który pomaga winorośli radzić sobie z ekstremalnymi temperaturami.

Syngenta, która konkuruje z niemiecką firmą Bayer i amerykańską firmą agrochemiczną Corteva, została kupiona przez państwową firmę ChemChina za 43 mld USD w 2017 roku. W bieżącym roku jest przygotowywana do wejścia na giełdę. Jej pierwsza oferta publiczna ma pozwolić zebrać grupie 10 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane