Syryjski emigrant ma trzy żony i trzy mieszkania

DI, PAP
opublikowano: 20-09-2017, 22:00

Podsztokholmska gmina Nacka kupiła trzy mieszkania dla 57-letniego imigranta z Syrii, jego trzech żon oraz ich 16 dzieci.

Mężczyzna mieszka z żoną i ich siedmiorgiem dzieci w dzielnicy Saltsjobaden, po sąsiedzku mieszka jego druga żona z czwórką, a obok trzecia z pięciorgiem. Lokale zostały przydzielone na dwa lata — tyle trwa program, podczas którego imigranci powinni nauczyć się języka szwedzkiego i znaleźć pracę.

Od 2016 r. gmina Nacka kupiła 94 mieszkania oraz przyjęła 339 imigrantów z prawem pobytu. Decyzja gminy wywołała w Szwecji dyskusję nad ustawodawstwem, które w praktyce wspiera zakazane prawem wielożeństwo. „Gmina postąpiła zgodnie z prawem. Wykładnia prawna jest taka, że Szwecja akceptuje wielożeństwo zawarte w innym kraju” — napisał Per Gudmundson, publicysta „Svenska Dagbladet”.

Ponadto w Szwecji jest konsensus polityczny w sprawie wielkodusznej polityki azylowej, a gminy muszą zaspokajać potrzeby mieszkaniowe. Z rejestru urzędu skarbowego Skatteverket wynika, że w Szwecji jest ponad 300 przypadków wielożeństwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu