“System Fed jest skorumpowany”

MD
opublikowano: 15-03-2010, 14:51

System Rezerwy Federalnej (Fed) jest skorumpowany przez to, że rady nadzorcze jego regionalnych banków są zarządzane przez ludzi powiązanych z prywatnymi instytucjami, które powinni nadzorować, powiedział Joseph Stiglitz, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla.

- Gdybyśmy widzieli gdzie indziej taką strukturę nadzoru, jaką reprezentuje nasz system Rezerwy Federalnej, pewnie byśmy jęczeli i wrzeszczeli, że taki kraj nie zasługuje na żadną pomoc, że to skorumpowana struktura nadzoru – powiedział Stiglitz cytowany przez The Huffington Post.

W radzie nadzorczej Fed z Nowego Jorku, najważniejszego w kraju, zasiada m.in. Jamie Dimon, prezes JPMorgan Chase. Administracja prezydenta Baracka Obamy dąży do stworzenie nowego regulatora, który skuteczniej realizowałby ochronę interesów konsumentów.

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / “System Fed jest skorumpowany”