Szachy połączyły świat biznesu, nauki i kultury

Jacek Pochłopień
opublikowano: 21-03-2001, 00:00

Szachy połączyły świat biznesu, nauki i kultury

Uroczysta gala towarzysząca otwarciu 58 Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Szachach stała się okazją do spotkania miłośników tej królewskiej gry. Na otwarciu imprezy w Galerii Porczyńskich w Warszawie pojawili się biznesmeni, naukowcy i postaci kultury. Honory gospodarza pełnił prof. Jan Macieja (na zdjęciu pierwszy z lewej), znany ekonomista i miłośnik szachów. W finałowym turnieju występuje jego syn — Bartłomiej. Wśród gości gali był też inny znany ekonomista — prof. Jan Winiecki (na zdjęciu w środku), członek Komitetu Honorowego mistrzostw. Głównego sponsora imprezy — Polkomtela, operatora sieci Plus GSM, reprezentował w Galerii Porczyńskich Sławomir Golonka (na zdjęciu pierwszy z prawej), wiceprezes zarządu (Plus jest też mecenasem szachowej drużyny Polonii Warszawa i największych turniejów w kraju). Na promocję przez szachy postawili również inni sponsorzy imprezy, m.in. Lucent Technologies, Nokia i Bank Rozwoju Eksportu.

Warszawski turniej prezentowany jest na internetowej stronie Plus GSM, na której na żywo można oglądać poszczególne partie. Fundusz nagród imprezy sięgnął 31,5 tys. USD, czyli około 130 tys. zł. JP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Pochłopień

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szachy połączyły świat biznesu, nauki i kultury