Szał na punkcie okularów i gatek Bonda

DI, dailymail.co.uk
opublikowano: 26-02-2013, 12:02

Po tym, jak pojawiły się w ostatnim filmie o (na) słynnym brytyjskim agencie, ich sprzedaż gwałtownie wzrosła. Okulary Marko i spodenki kąpielowe Orlebar Brown Setter.

Po tym jak Daniel Craig pojawił się w filmie „Skyfall” w okularach przeciwsłonecznych zaprojektowanych przez Toma Forda, popyt na nie wzrósł o 80 proc. Oferujący luksusowe towary serwis internetowy Myoptique.com sprzedaje 100 par tygodniowo, co zmusza go do uzupełniania zapasów na bieżąco. A ceny takich „szkieł” zaczynają się od 227 GBP (w Polsce do nabycia za ponad 1000 zł).

Oprócz okularów, filmy z Bondem zasłynęły lansem męskiej bielizny. „Jaskółką” były niebieskie spodenki La Perla, które Craig nosił w filmie „Casino Royal”. Ich popularność znacznie wzrosła, a dokładnie te, które miał na sobie gwiazdor, sprzedano na aukcji za 44.450 GBP (prawie 215 tys. zł według obecnego kursu). „Skyfall” kontynuuje ten trend. Tym razem Bond pokazał się w spodenkach Orlebar Brown Setter Sky, co przyczyniło się do zdecydowanego wzrostu popytu na nie mimo iż cena pary to 125 GBP, (230 USD), (145 EUR).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, dailymail.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Szał na punkcie okularów i gatek Bonda