Szaleństwo zakupów na “chińskim Nasdaq”

opublikowano: 30-10-2009, 10:04

W piątek odbyły się pierwsze notowania na  ChiNext, rynku spółek innowacyjnych i rozpoczynających działalności.

„Chiński Nasdaq” ruszył z hukiem. Akcje wszystkich notowanych na rynku spółek osiągnęły na zamknięciu piątkowej sesji cenę co najmniej dwukrotnie wyższą od ceny z oferty publicznej. W trakcie sesji władze giełdy w Szenzen zawieszały handel papierami wszystkich 28 spółek z powodu nadmiernego popytu. 

Wbrew obawom części analityków, rozpoczęcie handlu na ChiNext nie wpłynęło w piątek negatywnie na notowania na giełdzie w Szanghaju. Główny indeks Shanghai Composite rósł na zamknięciu o 1,2 proc. do 2995,85 pkt., dochodząc podczas sesji do 3027,13 pkt.

- Dzisiaj głównym wydarzeniem był ChiNext, którego oszałamiający debiut nie wróży dobrze wynikom głównego rynku w przyszłym tygodniu bo więcej inwestorów może zdecydować o przeniesieniu części pieniędzy na nowy rynek – powiedział Li Wenhui, analityk Huatai Securities.

MD, uk.biz.yahoo.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Szaleństwo zakupów na “chińskim Nasdaq”