„Szanghaj będzie spadał przez kilka miesięcy”

MD
opublikowano: 15-02-2010, 13:57

To nie jest dobry moment na inwestowanie w  akcje spółek notowanych w Szanghaju, przekonuje Robin Griffiths, strateg i  analityk techniczny w Cazenove Capital.

- Myślę, że za kilka miesięcy będzie okazja do zakupów, kiedy krótkoterminowy obraz rynku na wykresach znów będzie zgodny z długoterminową perspektywą – powiedział Griffiths w CNBC. – Teraz nie jest dobry moment, aby wchodzić na ten rynek – dodał.

Jego zdaniem, chiński rynek akcji „wybiegł zbyt daleko naprzód” i jest przewartościowany, dlatego spada od lipca ubiegłego roku. 

Strateg Cazenove Capital podkreślił, że nawet jeśli fundamenty gospodarcze Chin pozostają mocne, nie oznacza to, iż akcje chińskich spółek gwarantują zysk.

- Jednym z błędów, które robią ludzie, jest zakładanie, że wiadomości dotyczące gospodarki dotyczą także rynku akcji, a to się prawie nigdy nie zdarza – powiedział. 

MD, cnbc.com 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane