Szanghaj nowym liderem rankingu miast z najlepszymi połączeniami lotniczymi

opublikowano: 26-11-2020, 08:14

Pandemia spowodowała, że cztery miasta na świecie z najlepszymi połączeniami lotniczymi znajdują się w Chinach, a liderem rankingu IATA został Szanghaj. Wcześniej był nim Londyn.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) podkreśla, że pandemia spowodowała „cofnięcie wieku postępu” w ustanawianiu połączeń. W przypadku Londynu pogorszyły się o 67 proc.

- Ta dramatyczna zmiana pokazuje skalę, w jakiej połączenia na świecie zostały na nowo uporządkowane w ciągu ostatnich miesięcy – powiedział Sebastian Mikosz, rzecznik IATA. – Nie ma tu zwycięzców, są tylko tacy, którzy odnieśli mniejsze szkody. W krótkim okresie czasu nastąpiło cofnięcie wieku postępu w zbliżaniu ludzi i łączeniu rynków – dodał.

Chiny korzystają z tego, że relatywnie lepiej niż inne państwa poradziły sobie z pandemią. Cztery miasta o najlepszych połączeniach lotniczych na świecie, to Szanghaj, Pekin, Guangzhou i Chengdu.

fot. fot KAI PFAFFENBACH _ Reuters _ Forum
fot. fot KAI PFAFFENBACH _ Reuters _ Forum

W pozostałej części Azji nie jest już tak dobrze. Stolica Tajlandii Bangkok oraz Hongkong mają 81 proc. spadek połączeń lotniczych.

IATA szacuje, że trwający kryzys zagraża nawet 46 mln miejsc pracy związanych z transportem lotniczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane