Szanghaj przez tajfun ogranicza transport morski i lotniczy

opublikowano: 13-09-2021, 17:19

Zbliżanie się tajfunu Chanthu zmusiło władze Szanghaju do częściowego wstrzymania pracy portu kontenerowego i anulowania większości lotów w poniedziałek i wtorek.

Port kontenerowy w Szanghaju jest największy na świecie. Uderzenie tajfunu ma nastąpić w poniedziałek w nocy. Niektóre media, powołując się na meteorologów twierdzą jednak, że nie przekroczy on do wybrzeża. Szanghaj ma doświadczać huraganowego wiatru przez pierwsze dwa dni tygodnia.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
Qilai Shen

Ograniczenie działalność portów w finansowej stolicy Chin spowoduje dalsze problemy w globalnych łańcuchach dostaw. Terminale morskie w Szanghaju obsłużyły w ubiegłym roku ok. 43,5 mln TEU, czyli ekwiwalentu 20-stopowych kontenerów.

W porcie lotniczym Pudong International anulowano wszystkie loty od 11:00 czasu lokalnego w poniedziałek. W porcie Hongqiao na zachodzie metropolii loty anulowano od 15:00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane