Szansa na nowe brytyjskie zamówienia

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 23-10-2003, 00:00

Prezes Bytomia przywiózł z Londynu obietnicę zamówień na 1 mln funtów i szansę na współpracę z dwoma nowymi kontrahentami.

Efektem londyńskich spotkań Tomasza Sarapaty, szefa spółki, jest deklaracja dotycząca kolejnych zamówień od sprawdzonego kontrahenta i nawiązanie współpracy z nowymi partnerami.

Największym osiągnięciem prezesa jest porozumienie, którego wartość wyniesie około 1 mln GBP, czyli 6,6 mln zł. Kwota ta odpowiada kwartalnym przychodom odzieżowej firmy.

— Nasz stały odbiorca w 2004 r. złoży zamówienia na poziomie nie niższym niż w tym roku —zapowiada Tomasz Sarapata.

Prezes spotkał się także z dwoma nowymi firmami i przynajmniej jedno ze spotkań powinno zaowocować atrakcyjnymi kontraktami.

— Ta firma działa na rynku odzieży z wyższej półki. To oznacza, że wymagana jest wysoka jakość, ale można liczyć na wyższe marże — wyjaśnia prezes Bytomia.

Początkowo wartość zamówień z tej strony (jeśli dojdzie do kontraktu) będzie niższa niż 1 mln GBP, ale taki właśnie poziom określany jest jako docelowy w dalszej perspektywie. W przypadku obu klientów Bytomia chodzi o tzw. eksport przerobowy, co oznacza, że spółka szyje zamówione elementy ubrań, ale są one sprzedawane pod marką zamawiającego.

Nowe kontrakty są bytomskiej spółce bardzo potrzebne. Jest ona bowiem w trakcie realizacji układu z wierzycielami. 16 mln zł długów zredukowano o 40 proc.

— Z zapisów, jakie zostały zawarte w porozumieniu, wywiązujemy się zgodnie z planem — zapewnia Tomasz Sarapata.

Bytom próbuje jednak jeszcze raz zrewidować postanowienia układu. Chodzi mu o głębszą redukcję długów przy jednoczesnym przyspieszeniu ich spłaty. To powinno wyprowadzić spółkę na prostą. Negocjacje są w toku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szansa na nowe brytyjskie zamówienia