Szansa na odzyskanie strat na Idea Premium

Materiał partnera
opublikowano: 29-01-2017, 10:25

Większość klientów funduszu Idea Premium SFIO, która wycofała pieniądze z funduszu po pierwszym okresie zawieszenia odkupu już dawno zapomniała o poniesionej stracie. Są jednak tacy, którzy uważają, że utracone pieniądze można jeszcze odzyskać.

Mało kto pamięta już dziś pierwsze poważne problemy znajdującego się obecnie w likwidacji funduszu Idea (obecnie Inventum) Premium SFIO. W lipcu 2012 r. pod naporem zleceń odkupu fundusz podjął bezprecedensową decyzję o zawieszeniu możliwości wypłat, a następnie o rozłożeniu realizacji zleceń odkupu na raty. Na skutek tych decyzji uczestnicy funduszu stracili możliwość odkupu przeważającej części jednostek uczestnictwa przez okres 8 miesięcy, w trakcie których wartość jednostek uczestnictwa spadła o ponad 30%.

Mało przyjemne początki zdaje się końca funduszu odkopuje obecnie firma windykacyjna Crystal Ventures, która uważa, że spadki wartości jednostek uczestnictwa funduszu, do których doszło na przełomie roku 2012/2013 nie były efektem normalnej gry rynkowej, a zaniechań kilku podmiotów, w tym depozytariusza funduszu, którym jest ING Bank Śląski. W czerwcu zeszłego roku spółka pozwała depozytariusza o zapłatę odszkodowania. ING stanowczo odpiera zarzuty, twierdząc, że nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez byłych uczestników Idea Premium SFIO.

- Na rynku funduszy inwestycyjnych panuje przekonanie, że depozytariusz funduszu inwestycyjnego nie ponosi odpowiedzialności za nic. Naszym powództwem zamierzamy to zmienić. – mówi Marcin Zdanowski z Crystal Ventures - W nasze argumenty wierzymy na tyle mocno, że koszty dochodzenia roszczeń bierzemy na siebie. Nasi klienci nic nie ryzykują.

Crystal Ventures skupuje roszczenia od kolejnych osób które straciły na inwestycji w fundusz, zapewniając udział zyskach w przypadku zawarcia ugody lub wygranej w sądzie. Ze względu na zbliżający się termin przedawnienia roszczeń akcja ma potrwać jeszcze tylko miesiąc. Pierwsza rozprawa przeciwko ING została wyznaczona na 16 lutego 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szansa na odzyskanie strat na Idea Premium