Szansa na połowę zysków z tytanów

opublikowano: 11-07-2013, 07:00

BPH wprowadził do oferty 18-miesięczną lokatę inwestycyjną, z której zysk uzależnionych jest od wyników indeksu Dow Jones Global Titans, w skład którego wchodzą m.in. Apple, Google czy Coca-Cola.

W dniu emisji (16 sierpnia) zostanie wyznaczony początkowy poziom indeksu, a stopa zwrotu po 6, 12 i 18 miesiącach zostanie uśredniona i przemnożona przez współczynnik partycypacji, który wyniesie od 45 do 55 proc. Minimalna wpłata to 3 tys. zł, subskrypcja potrwa do 9 sierpnia. W dniu wykupu zwrot kapitału jest gwarantowany, wcześniejsze umorzenie kosztuje 7 proc.

Zdaniem „PB”:
Indeks zachowuje się podobnie do najważniejszych wskaźników giełd w USA — indeksu DJIA czy S&P500.Prognozy dla rynku amerykańskiego są optymistyczne, ale przy zmienności rynku akcji możliwe jest, że w dniach obserwacji wskaźnik będzie akurat w dołku. Zaletą struktury jest prosty sposób wyliczania zysku, minusem — określenie współczynnika partycypacji dopiero po zamknięciu zapisów i bardzo wysoka opłata za wcześniejsze wycofanie się z lokaty.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu