Szanse na korektę rosną

  • Anna Wrzesińska
opublikowano: 02-02-2012, 10:50

Środowa sesja należała do bardzo udanych na wszystkich rynkach. Walory postrzegane za bardziej ryzykowne wyraźnie zyskiwały na wartości. Na rynku walutowym po raz kolejny dolar amerykański osłabił się do większości walut a euro i funta zyskiwały na wartości za sprawą bardzo dobrych odczytów indeksów PMI z Europy oraz słabszych niż zakładał konsensus rynkowy publikacji amerykańskich danych na temat liczby nowych miejsc pracy w sektorze prywatnym oraz wskaźnika aktywności w sektorze przemysłowym.

Wciąż utrzymują się bardzo dobre nastroje, jednak patrząc realnie jest mała szansa na utrzymanie takiej euforii w lutym bez korekty. Na eurodolarze aktualna pozostaje silna strefa podażowa 1,3220-1,3240.

Na rynku krajowym rajd złotego trwa. Utrzymuje się bardzo dobry sentyment do naszej krajowej waluty za sprawą optymistycznych nastrojów na rynkach globalnych. Co więcej PLN zyskiwał na wartości pod bardzo dobrym wskazaniu indeksu PMI, a także wsparciu ze strony BGK, który sprzedawał walutę na rynku.  Wczoraj przełamane zostały istotne wsparcia, co z technicznego punktu widzenia otwiera drogę do dalszej aprecjacji złotego, jednak należy pamiętać, że utrzymanie takiej  sytuacji bez głębszej korekty raczej nie ma racji bytu.

Dzisiejsze kalendarium jest dość ubogie  w dane, co może sprzyjać korekcie w przypadku braku nowych pozytywnych impulsów do kontynuacji wzrostów na głównych parach. Popołudniu poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Ben Bernanke będzie również przemawiał nt. stanu amerykańskiej gospodarki, jednak nie należy się spodziewać niespodzianek w tym wystąpieniu, jako, że perspektywy odnośnie koniunktury w USA szczegółowo zostały przedstawione podczas ostatniej konferencji prasowej Fed.

EURPLN
EURPLN przełamał wczoraj psychologiczny poziom 4,20 i kontynuował spadki w rejon wsparcia w postaci linii poprowadzonej po ostatnich minimach lokalnych na wykresie 4h. Dzisiaj obserwujemy odreagowania i z technicznego punktu widzenia jest szansa na korektę ostatnich spadków.  Najbliższy opór w postaci linii TenKan znajduje się na poziomie 4,2135 i zbiega się z 38,2% zniesienia Fibo całości spadków z okolic 4,2635.

EURUSD
EURUSD jak dotąd nie poradził sobie z silną strefą podażową 1,3220-1,3240. Brak impulsów do kontynuacji wzrostów przyczynił się do ruchu korekcyjnego w dniu dzisiejszym. Obecnie para wsparła się na 50% zniesieniu Fibo, jednak obraz techniczny wskazuje na możliwość rozszerzenia korekty w rejon 1,3025-1,3080. Najbliższy opór wyznaczają okolice 1,3190.

GBPUSD
Zgodnie z oczekiwaniami GBPUSD kontynuował wzrosty w rejon górnego ograniczenia kanału wzrostowego. W rejonie 1,5880 wzrosty wyhamowały, co przyczyniło się do lekkiego odreagowania. Najbliższe wsparcie to poziom 1,5800, natomiast dolne ograniczenie kanału wyznacza wsparcie na poziomie 1,5760.

USDJPY
Słaby sentyment do dolara przekłada się również na spadki na USDJPY. Para jest handlowana tuż powyżej poziomu 76 jenów za dolara i znajduje się niewiele powyżej wsparcia w postaci październikowego minimum lokalnego. Coraz częściej mówi się o możliwej interwencji Banku Japonii w celu osłabienia jena. Silnym opprem pozostają okolice 78,00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska www.idmtrader.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szanse na korektę rosną