Szanse na schwytanie Osamy poprawiają nastroje w USA

18-03-2004, 19:28

Amerykańskie indeksy odrobiły większość strat po doniesieniach o otoczenia przywódców al-Kaidy w Pakistanie. O otoczeniu „celu wysokiej wartości” poinformowała telewizja CNN powołując się na prezydenta tego kraju. Wcześniej główne indeksy traciły ponad 1 proc. po rozczarowujących danych o prognozach inflacji i fiasku negocjacji Microsoftu z władzami UE.

Liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od trzech lat. Rynek jednak na to nie zareagował. Indeksy spadają, co tłumaczy się fiaskiem rozmów Microsoftu z władzami Unii Europejskiej dotyczących stawianych spółce zarzutów wykorzystywania dominującej pozycji na rynku. Kurs największego na świecie producenta oprogramowania spadał do najniższego poziomu od 4 miesięcy.

Dane o inflacji okazały się gorsze niż oczekiwano. Wskaźnik PPI wzrósł w styczniu o 0,6 proc. Bez uwzględniania cen energii i żywności ceny producentów wzrosły o 0,3 proc., oczekiwano, że będzie to 0,1 proc.

Mimo osiągnięcia wyższego od oczekiwań zysku kwartalnego spada cena banku inwestycyjnego Morgan Stanley. To już trzecia spółka branży, która informuje o lepszych od oczekiwań wynikach. We wtorek i środę dobrymi rezultatami chwaliły się Lehman Brothers i Bear Stearns.

Wśród spółek nowych technologii spadkiem wyróżnia się Tellabs. Analitycy Morgan Stanley obniżyli rekomendację producenta sprzętu światłowodowego. Ich zdaniem, planowane przez spółkę akwizycje będą miały negatywny wpływ na tempo wzrostu jej zysku.

Rośnie tymczasem cena papierów Jabil Circuit. Dostawca podzespołów dla NEC i Hewlett-Packarda zapowiedział wyższy zysk w obecnym kwartale niż prognozowali analitycy.

ONO, MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Szanse na schwytanie Osamy poprawiają nastroje w USA