Szarapowa będzie studiować na Harvardzie

Po załamaniu kariery sportowej, co jest wynikiem nałożonej dyskwalifikacji za udowodnione stosowanie dopingu, Maria Szarapowa znana rosyjska tenisistka ma nieco więcej wolnego czasu. I wbrew temu co sądzi wielu ludzi o poziomie inteligencji sportowców, wie jak go dobrze wykorzystać.

Jedna z ikon światowego tenisa wkrótce rozpocznie studia w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata. Piękna Maria wybrała Harvard Business School, która to uczelnia należy do czołowych szkół biznesu. 

Maria Szarapowa
Zobacz więcej

Maria Szarapowa

Bloomberg

Na razie nie wiadomo w jakich zajęciach Szarapowa ma uczestniczyć. Zarówno uczelnia, jak i sportsmenka nie wyjaśnili tej kwestii. Jednak według informacji do jakich dotarła agencja Associated Press, Szarapowa ma brać udział w dwóch przedmiotach ze swojego programu. Uczelnia już kilka lat temu opracowała specjalny certyfikowany program naukowy dla sportowców i celebrytów, chcących nauczyć się wykorzystywać okazje biznesowe i skutecznie zarządzać swoją marką. 

29-letnia zawodniczka napisała na Facebooku, że "...już nie mogę się doczekać startu zajęć, chcę je bardzo poważnie potraktować i zakończyć program egzaminem".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Szarapowa będzie studiować na Harvardzie