Szczecin gra w zielone

MBE
opublikowano: 29-06-2010, 00:00

Miasto marzy o statusie Wenecji Północy. Dlatego zainwestuje 18 mln zł... w arboretum.

Miasto marzy o statusie Wenecji Północy. Dlatego zainwestuje 18 mln zł... w arboretum.

Firmy zajmujące się architekturą krajobrazu powinny zwrócić uwagę na Szczecin. Stolica Zachodniopomorskiego przymierza się do kolejnej inwestycji, która ma pomóc w zmianie wizerunku miasta.

— Szczecin ma duży potencjał, by stać się Wenecją Północy — uważa Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.

Mały kroczek został uczyniony w ubiegłym tygodniu. Została podpisana umowa na wykonanie koncepcji i dokumentacji projektowej Arboretum Syrenie Stawy, które ma powstać na terenie parku Kasprowicza. To popularne miejsce wypoczynku z bogatą historią. W XIX w. było częścią majątku Johannesa Quistorpa, szczecińskiego kapitalisty, który przekazał teren miastu.

Arboretum, czyli ogród dendrologiczny, w przyszłości ma przekształcić się w ogród botaniczny. O tym projekcie mówiło się od wielu lat, teraz miastu udało się wygospodarować w budżecie pieniądze na jego realizację. Ogród dendrologiczny ma powstać w trzy lata. Szacuje się, że miasto wyda na niego około 18 mln zł. Gdy tylko dokumentacja będzie gotowa, zamierza wystąpić o wsparcie unijne.

— Ten projekt wpisuje się w strategię budowania marki Szczecin jako "Floating garden" — "Pływającego ogrodu". W mieście już powstało kilka zielonych wysp: parków i akwenów — mówi Tomasz Klek.

Stolica Zachodniopomorskiego powoli wprowadza w życie strategię "Floating garden".

— Zaczynamy od drobnych elementów, które decydują o wizerunku miasta. Już niedługo zaczniemy realizację dużych projektów. W najbliższym czasie ruszy budowa szczecińskich bulwarów i filharmonii. To będą wizytówki Szczecina — mówi Tomasz Klek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu